TOROSLAR’DA ENGELLİLER GÜNÜ’NE ÖZEL ETKİNLİK

Mersin’in Merkez ilçe Toroslar Belediyesi, Dünya Engelliler Günü’nün farkındalığına dikkat çekmek için bir dizi etkinlik düzenledi.

Mersin Valiliği himayesinde; Toroslar Belediyesi, Akdeniz Belediyesi, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen etkinlikte; özel bireyler şiir okudu, konser verdi ve sportif becerilerini sergileyerek, aşılmaz hiçbir engelin olmadığını gösterdi.

“BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ”

Osmaniye Mahallesi Semt Sahası’nda düzenlenen farkındalık etkinliğine ev sahipliği yapan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, özel bireylerin yoğun ilgisi ve sevgisiyle karşılandı.

Sevgiyle, hoşgörüyle engelsiz bir Toroslar için çalıştıklarını belirten Başkan Yılmaz; “Sizleri bu özel programda ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün anlamını yaşıyoruz, bilinçlendirme çalışmaları yapıyoruz. Bir oluyoruz, beraber oluyoruz ve daha güçlü oluyoruz” dedi.

Geleneksel Türk oyunları olan çuval yarışı, yumurta taşıma, halat çekme, animasyon ekibinin gösterisi ve el işi sergisi de etkinliğe renk kattı.

Toroslar Belediyesinin Engelsiz Akademi Merkezinde eğitim gören ve Özel Sporcular Kursuna katılan özel gereksinimli bireylerinin yanı sıra Akdeniz Belediyesi Ampute Basketbol Takımı ve Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin öğrencilerinin yer aldığı etkinlik, büyük beğeni topladı.

Etkinliğe; Mersin Vali Yardımcısı Kadir Okatan, Toroslar İlçe Kaymakam Vekili Zeyit Şener, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Veysel Topkaya, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Toroslar İlçe Emniyet Müdürü Yavuz Şahin, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Tülücü, Toroslar İlçe Müftüsü Bayram Danacı, Toroslar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Özdemir, MHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Salih Bayraktar, Toroslar İlçe Başkan Yardımcısı Nazmi Kunt, KAÇEP Başkan Yardımcısı Nilüfer Temiz, AK Parti Toroslar İlçe Kadın Kolları Başkanı Nalan Erden, İl ve İlçe Teşkilat Yöneticileri, Meclis Üyeleri, Engelli Derneklerinin temsilcileri, mahalle muhtarları ve özel bireylerin aileleri katıldı.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRÜ TOPKAYA; “BU FARKINDALIK ETKİNLİĞİNİN MERSİNİMİZ İÇİN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Veysel Topkaya, engellilerin toplumsal hayatta varlık göstermelerinin toplumu daha da zenginleştireceğine ve güçlendireceğine vurgu yaparak; “Bu etkinliğimize katıldığınız için herkese teşekkür ediyorum. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün farkındalığı açısından etkinliğimizin Mersinimize, Toroslarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BAŞKAN YILMAZ; “SİZLERİ ÇOK SEVİYORUZ”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise bu özel programa katılan herkese teşekkür ederek, engellilerin her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti.

Başkan Yılmaz; “Burada çok güzel bir tablo görüyorum. Çocuklarımız, gençlerimiz, kardeşlerimiz ve büyüklerimizle bir aradayız. Mersin Valiliğimizin himayesinde; Akdeniz Belediyesi, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte Engelliler Günü’nün farkındalığını gösteriyoruz. Toroslar Belediyesi Engelsiz Akademimizde 78, Özel Sporcular Kursumuzda 60 engelli kardeşimize eğitim veriyoruz. Etkinliklerimizle, çalışmalarımızla sürekli bir araya geliyoruz. Güç, kuvvet, birlik, beraberlik gerektiren bir mücadele. Bu mücadelede hep var olan, dik olan engelli kardeşlerimizi, çocuklarımızı, gençlerimizi alkışlıyorum. Bir ömür boyu onlarla birlikte olan kıymetli ailelerine ve Mersin Valimiz olmak üzere kıymetli müdürlerimize, bu yönde çalışmalar yapan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Sevgili çocuklarımız, gençlerimiz sizleri çok seviyoruz. Bu şehrin öne çıkmış insanları olarak, sorumluları olarak çok seviyoruz. Sizlerin her türlü sıkıntınız ve derdiniz bizleri ilgilendiriyor. Engelsiz Akademi Merkezimizde ve Özel Sporcular Kursumuzda sizlere yönelik değişik çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Bizlerle iletişim geçmekten hiçbir zaman çekinmeyin” diye konuştu.

Başkan Yılmaz, protokol üyeleri ile birlikte etkinlik alanındaki sergileri gezerek, özel bireyleri güzel performansları ve çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir